Dziś jest poniedziałek, 22 stycznia 2018r. Imieniny obchodzą: Anastazja, Dorian, Wincenty

Rodzaje tłumaczeń

Rodzaje tłumaczeń

Na czym polegają tłumaczenia konsekutywne i gdzie się je wykorzystuje? Przedstawiam także różnicę pomiędzy tłumaczeniem konsekutywnym a tłumaczeniem liason.

Tłumaczenia specjalistyczne

Tłumaczenia specjalistyczne np.: konsekutywne to tłumaczenia bierzące, tego co mówi druga osoba. Polegają na tym , że stajemy obok osoby której wypowiedź musimy przetłumaczyć. Często z taką sytuacją mamy często do czynienia, wtedy kiedy jesteśmy na jakiejś konferencji. Tłumacz przysięgły zaczyna tłumaczyć tekst w momencie zakończenia czyjejś wypowiedzi. Następnie czeka na kolejna porcję wypowiedzi i znowu zaczyna przekładać ją na inny język.

Praca takiego tłumacza jest bardzo stresująca, ponieważ musi sobie poradzić przed dużą grupą ludzi, dokładnie słuchających obu wypowiedzi. Dlatego nie można zatrudnić do tego osoby świeżej. Każdy tłumacz musi mieć przed takim wystapieniem jakies doświadczenie ustne, najlepiej na jakichś kilku osobowych spotkaniach. Dopiero potem może mysleć o większym wystąpieniu.

Obecnie nie ma problemu ze znalezieniem takiego tłumacza. Branża ta bardzo się rozwinęła w ostatnich latach.

dodano dnia: 07 października 2010r.

Wasze komentarze

Pedro
07 Październik 2010, 20:17
Znam takie biuro tłumaczeń Maart w Warszawie. Są na rynku ładnych parę lat i maja sporo dobrych tłumaczy. Szczerze polecam.